.::Biuro Podróży AS::.

Strona główna serwisu Rezerwacje Turystyczne

rezerwacje turystyczne on-line

rezerwacje turystyczne online

Biuro Podróży AS School of English, ul. Armii Krajowej 28a, 05-410 Józefów Zadzwoń do nas 022 7893786 Napisz do nas maila turystyka@asenglish.pl

Poprzednia stronaNastępna strona Kalendarz

Strona główna serwisu Rezerwacje Turystyczne Napisz do nas! Porozmawiaj z nami na Skypie Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu

Oferta

Wyjazdy językowe - język angielski REZERWACJE
  Lato
  Rezerwuję
 

O nas

Kim jesteśmy
Kontakt
 

Zamów kontakt

Wpisz swój email lub telefon, odezwiemy się do Ciebie.

 

Zabierz na wyjazd

Przewodnik turystyczny

przewodniki, mapy, Księgarnia Podróżnicza www.bezdroza.com

Akcesoria turystyczne

Wszystko co niezbędne w podróży - sklep internetowy oferujący artykuły niezbędne w każdej podróży i wycieczce

Słownik elektroniczny

Małe słowniki elektroniczne i podręczne translatory firmy Ectaco

 

obozy żeglarskie dla młodzieży Ruciane-Nida

POLSKA: SZKOLENIOWY OBÓZ ŻEGLARSKI STACJONARNY, RYBITWY

DLA KOGO

MIŁOŚNICY ŻAGLI

Mazury oboz zeglarski mlodziezowy

Wiek uczestników: 12-16 lat

Szkoleniowy Obóz Żeglarski stacjonarny

Nauczysz się zwrotów, węzłów, manewrowania jachtem pod żaglami i na silniku, poznasz tajniki meteorologii czy teorii żeglowania i staniesz się prawdziwym żeglarzem. Impreza umożliwia zdobycie patentu żeglarza jachtowego po zaliczeniu szkolenia praktycznego i teoretycznego. Wykwalifikowana kadra, dobra baza szkoleniowa i sprzęt gwarantują uczestnikom wysoki poziom szkolenia i właściwą opiekę pedagogiczną, a przede wszystkim udane wakacje pod żaglami. Podczas obozu realizowany jest program PZŻ JUNGA&KADET.

GDZIE MIESZKAMY I CO JEMY

Ośrodek wypoczynkowy w Rybitwach koło Pisza, położony jest na skarpie nad jeziorem Roś, 8 km od Piszu - w sercu Pojezierza Mazurskiego i Puszczy Piskiej. Obozowicze zakwaterowani są w domkach 6 osobowych z łazienkami (w 3 pokojach 2 osobowych). Domki wyposażone są w telewizor, czajnik elektryczny i lodówkę. Na terenie ośrodka znajduje się szeroka plaża ze strzeżonym kąpieliskiem, stołówka, świetlica, kawiarnia z widokiem na jezioro, siłownia, sauna, boisko do siatkówki, stoły do ping-ponga, plac zabaw dla dzieci, wydzielone miejsce na ognisko.

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie w stołówce ośrodka, smaczne domowe jedzenie, dostosowane do gustów dzieci i młodzieży.

TERMINY I CENY

Kod Terminy

Cena

PLN

Rezerwuj
OŻRN 1

10.07-21.07.12

1615 Rezerwuję
OŻRN 2

21.07-01.08.12

1615 Rezerwuję
OŻRN 3

01.08-12.08.12

1615 Rezerwuję
OŻRN 4

12.08-23.08.12

1615 Rezerwuję

Zaliczka rezerwacyjna: 30% ceny

CENA ZAWIERA

Zakwaterowanie w ośrodku wczasowym
Pełne wyżywienie (trzy posiłki dziennie w stołówce ośrodka),
Realizację programu szkolenia (uwzględniając warunki atmosferyczne),
Opiekę doświadczonej kadry wychowawczo - instruktorskiej,
Ubezpieczenie NNW Signal Iduna (do 5.000 zł)

CENA NIE ZAWIERA

Koszty dodatkowe:

Opłata za egzamin (100 zł.) i wystawienie patentu żeglarskiego (25 zł.)

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (dobrowolne, zalecamy wykupienie) - 75 zł.

Badanie lekarskie (zgoda lekarza na uprawianie żeglarstwa/sportów motorowodnych) niezbędne do podejścia do egzaminu na patent żeglarza jachtowego lub sternika motorowodnego - 50 zł.

Podręcznik "Żeglarz Jachtowy", Andrzej Kolaszewski, Piotr Świdwiński - 50 zł. (odbiór podręcznika na miejscu w dniu rozpoczęcia obozu lub wcześniej w siedzibie biura).
Dojazd w/g planu transportu (patrz info dot. transportu)

Transportu, atrakcji i wycieczek fakultatywnych, opłaty za egzamin i patent żeglarski (+125 zł).

CO ZABRAĆ

Zeszyt, podręcznik, zdjęcie do patentu, zgodę rodziców na uprawianie żeglarstwa, zgodę lekarza na uprawianie żeglarstwa, nr PESEL (w karcie kwalifikacyjnej), legitymację szkolną. Dodatkowe dokumenty jeśli uczestnik będzie brał udział w kursie motorowodnym. Strój do kąpieli, ręcznik, klapki, sandały, wygodne buty sportowe (1-2 pary), ciepły sweter i kurtkę, dres, 3 pary spodni, 4 bluzy, koszulki, bieliznę, skarpetki, przybory toaletowe, piżamę, czapkę od słońca, krem z filtrem, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, legitymację szkolną, kieszonkowe na drobne wydatki (sugerujemy ok. 100 zł). Dla chętnych - fajkę i maskę do nurkowania i piankę na windsurfing.

Rzeczy spakowane w miękką torbę podróżną. Plecak ze stelażem wykluczony.

NIEZBĘDNE DOKUMENTY

Aby wyjechać na obóz niezbędne są:

legitymacja szkolna
karta kwalifikacyjna

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

Waterball - chodzenie po wodzie w przezroczystej kuli (bezpieczna zabawa dla każdego, nie trzeba umieć pływać) +50 zł.
Rejs żeglarski – Rejs z noclegiem na jachcie, poszukiwaniem skarbu, biwakowaniem i ogniskiem z kiełbaskami, szantami i żeglarskimi opowieściami +100 zł.
Śmiganie na bananie – dodatkowa przejażdżka na bananie lub oponce za motorówką +30 zł.

GDZIE

Mazury obozy zeglarskie

Rybitwy k. Pisza, Jezioro Roś

www.ruciane-nida.org

JAK WYPOCZYWAMY

Szkolenie praktyczne i teoretyczne na stopień żeglarza jachtowego zakończone egzaminem zgodnie z programem szkolenia PZŻ. Szkolenie praktyczne na jachtach kabinowych powyżej 16 m² żagla oraz na jachtach otwarto pokładowych. Jeden instruktor na 4-5 uczestników.

Wymagania egzaminacyjne
Ukończone 12 lat, znajomość własnego numeru PESEL, zgoda lekarza i rodziców na uprawianie żeglarstwa (na karcie kolonijnej w odpowiednich rubrykach), oświadczenie rodziców o umiejętności pływania (również na karcie kolonijnej w odpowiedniej rubryce), wniesienie opłaty za egzamin (100 zł.). Po egzaminie wniesienie opłaty za wydanie patentu (25 zł.) + zdjęcie.

Kadra

Wykwalifikowana z uprawnieniami instruktorskimi, zatwierdzona przez Kuratorium Oświaty, a przede wszystkim zaangażowana, lubiąca pracę z młodzieżą i zawsze uśmiechnięta. Jeden instruktor- wychowawca ma pod opieką 5 uczestników.

PRZYKŁADOWY PROGRAM STACJONARNEGO OBOZU SZKOLENIOWEGO

1

Przyjazd uczestników, obiad i zakwaterowanie. Zapoznanie z terenem obozu i regulaminami. Zajęcia na kąpielisku. Podział na wachty, przydział sprzętu. Pierwsze zajęcia na jachtach. Wykład z budowy jachtu.

2

Podstawowe zasady bezpieczeństwa na jachtach żaglowych. Zajęcia na jachtach: nauka taklowania jachtów, wiosłowanie i sterowanie, obsługa żagli. Kąpielisko, plażowanie pod opieką ratowników.

3

Wykład z teorii żeglowania. Żeglowanie: ćwiczenia w ostrzeniu i odpadaniu. Kąpielisko, plażowanie pod opieką ratowników. Wieczorem: test z budowy jachtów.

4

Żeglowanie jachtem na punkt i zadanym kursem względem wiatru. Nauka manewrowania jednostką na silniku. Ognisko żeglarskie.

5

Praktyczne nauczanie manewru zwrot przez sztag. Nauka manewrowania jednostką na silniku. Kąpielisko, plażowanie. Wieczorem: test z teorii żeglowania.

6

Zajęcia na jachtach: doskonalenie poznanych manewrów ostrzenia i odpadania oraz zwrotu przez sztag. Kąpielisko, plażowanie pod opieką ratowników. Wieczorem: wykład z przepisów. Dyskoteka.

7

Praktyczne nauczanie manewru zwrot przez rufę. Wycieczka na śluzę Guzianka. Zajęcia na kąpielisku z ratownictwa. Wieczorem: test z przepisów.

8

Nauka i doskonalenie zwrotów. Przygotowanie do manewru człowiek za burtą. Zawody pływackie na kąpielisku. Wieczorem: wykład z locji.

9

Zajęcia na jachtach: nauczanie manewru człowiek za burtą. Spacer do Rucianego. Kąpielisko, plażowanie pod opieką ratowników. Wieczorem: test z locji.

10

Nauka manewrów dodatkowych podejścia do boi i odejścia stawania na kotwicy, refowania, praca cumami. Wieczorem: wykład z ratownictwa. Dyskoteka w kawiarni.

11

Zajęcia na jachtach: nauczanie manewru podejścia do kei i odejścia (na żaglach i silniku). Wieczorem: wykład z meteorologii.

12

Zajęcia na jachtach: doskonalenie poznanych manewrów. Kąpielisko, plażowanie pod opieką ratowników. Wieczorem: test z ratownictwa i meteorologii.

13

Zajęcia na jachtach: doskonalenie poznanych manewrów. Wieczorem egzamin teoretyczny na patent żeglarza jachtowego.

14

Egzamin praktyczny na patent żeglarza jachtowego.

15

Wyjazd do domu.

Program ma charakter wstępny i może być modyfikowany w zależności od pogody i innych czynników warunkujących jego realizację. Program zajęć może być również dostosowywany indywidualnie przez KWŻ kursu.

INFO DOTYCZĄCE TRANSPORTU

Własny lub za dopłatą, z Warszawy i z większych miast Polski. Z Warszawy odjazd o godz. 08:00, ul. Belgradzka 50 (Ursynów). Z pozostałych miast - szczegóły w PLANIE TRANSPORTU
Cena za transport jest ZAWSZE naliczana w obie strony i nie ulega obniżeniu przy wyborze transportu tylko w jednym kierunku. Dojazd własny: zbiórka uczestników w ośrodku w Rybitwach godz. 13:00 (przy budynku recepcji).

 

Świadczenia dodatkowe
Podręcznik "Żeglarz Jachtowy" (A. Kolaszewski, P. Świdwiński)- 50 zł (odbiór podręcznika na miejscu w dniu rozpoczęcia obozu lub wcześniej w biurze);
Badanie lekarskie (zgoda lekarza na uprawianie żeglarstwa) niezbędna do podejścia do egzaminu na patent żeglarza jachtowego - 50 zł. (tylko w wypadku jeśli uczestnik nie ma wypełnionych odpowiednich punktów karty kwalifikacyjnej).

 

Dla turysty    Samolot    Autokar    Prom    Wczasy    Obozy    Hotele    Ubezpieczenie

Copyright ©2009-2011 Biuro Podróży AS 

Opublikowane na stronach internetowych asenglish.com.pl materiały, informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.