.::Biuro Podróży AS::.

Strona główna serwisu Rezerwacje Turystyczne

rezerwacje turystyczne on-line

rezerwacje turystyczne online

Biuro Podróży AS School of English, ul. Armii Krajowej 28a, 05-410 Józefów Zadzwoń do nas 022 7893786 Napisz do nas maila turystyka@asenglish.pl

Poprzednia stronaNastępna strona Kalendarz

Strona główna serwisu Rezerwacje Turystyczne Napisz do nas! Porozmawiaj z nami na Skypie Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu

Oferta

Wyjazdy językowe - język angielski REZERWACJE
  Lato
  Rezerwuję
 

O nas

Kim jesteśmy
Kontakt
 

Zamów kontakt

Wpisz swój email lub telefon, odezwiemy się do Ciebie.

 

Zabierz na wyjazd

Przewodnik turystyczny

przewodniki, mapy, Księgarnia Podróżnicza www.bezdroza.com

Akcesoria turystyczne

Wszystko co niezbędne w podróży - sklep internetowy oferujący artykuły niezbędne w każdej podróży i wycieczce

Słownik elektroniczny

Małe słowniki elektroniczne i podręczne translatory firmy Ectaco

 

FRANCJA: OBÓZ MŁODZIEŻOWY Z ELEMENTAMI WINDURFINGU W PORTICCIO

DLA KOGO

Wiek uczestników: 12-19 lat

Obóz wypoczynkowy, windsurfingowy...

GDZIE MIESZKAMY I CO JEMY

CAMPING LE SUD*** położony w miejscowości Porticcio - Ruppione na południowym wybrzeżu Zatoki Ajaccio, 25 km od stolicy Korsyki - Ajaccio, 12 km od kurortu Porticcio gdzie znajduje sięcentrum handlowe i centrum sportów wodnych. Camping położony jest 150 metrów od pięknej, piaszczystej i strzeżonej plaży. Camping znajduje się na 4 ha zacienionego terenu, jest wyposażony w nowoczesne sanitariaty, boiska sportowe, supermarket, restaurację. Camping można zobaczyć na stronie: www.camping-le-sud.com
Zakwaterowanie w namiotach z dwoma dwuosobowymi sypialniami, wyposażonymi w materace, półki, stolik i krzesła. Każdy uczestnik musi posiadać własny śpiwór i jasiek. Uczestnicy wyjazdu dostają zestaw naczyń i sztućców, o które należy dbać podczas pobytu. Trzeba zabrać również mały płyn do mycia naczyń.

WYŻYWIENIE

3 posiłki dziennie (kuchnia polska) + prowiant na drogę powrotną (3 kanapki, gorący kubek, 1,5 l wody).

Przedpłata: 500.00 PLN

TERMINY I CENY

Kod Terminy

Cena

PLN

Rezerwuj

POF-K1

02.07-11.07.12

1440 Rezerwuję
POF-K2

09.07-18.07.12

1440 Rezerwuję
POF-K3 16.07-25.07.12 1440 Rezerwuję
POF-K4 23.07-01.08.12 1440 Rezerwuję
POF-K5 30.07-08.08.12 1440 Rezerwuję
POF-K6 06.08-15.08.12 1440 Rezerwuję
POF-K7 13.08-22.08.12 1440 Rezerwuję
POF-K8 20.08-29.08.12 1440 Rezerwuję

CENA ZAWIERA

• Zakwaterowanie (7 noclegów w namiotach)
• Wyżywienie (3 razy dziennie kuchnia polska + suchy prowiant na drogę powrotną
• Transport: autokar (Katowice/kraków - Korsyka • Katowice/Kraków + prom (Livorno - Bastia - Livorno).
• Ubezpieczenie Axa,KL 10000 Euro+ NNW 2500 Euro + bagaż 200 Euro
• Opiekę kadry (rezydent, pilot, wychowawcy - animatorzy, instruktor windsurfingu)
• Program

CENA NIE ZAWIERA

• Wycieczki fakultatywne (realizowane przy min. 30 uczestnikach)

BONIFACIO - port - forteca założony w 833 roku wznosi się 70 m nad przejrzystymi wodami Morza Śródziemnego na pionowych, wapiennych skałach cypla usadowiły się wielopiętrowe domy. Kręte uliczki przypominają atmosferę średniowiecza. Jedyna okazja żeby zobaczyć legendarne schody Króla Aragonii. W pogodne dni widać oddaloną o 12 km Sardynię. Paul Valery powiedział że to „najpiękniejszy koniec świata" - miejsce owiane tajemnicą, gdzie na każdym kroku legenda spotyka się z historią - cena: 25 € (na miejscu proponujemy rejs statkiem w cenie ok. 12 € )

PORTO I UNIKLNEGO REZERWATU SKAŁ LES CALANCHES - czerwone, pomarańczowe, szare urwiska i iglice to kolejny przykład niezwykłej i dzikiej przyrody Korsyki, miejsce z którego można podziwiać najwyższy szczyt Korsyki Monte Cinto - cena: 25 €

GDZIE

,,... Korsyka została stworzona w siódmym dniu tygodnia, kiedy to zmęczony Pan Bóg nie miał sił wymyślać nowych cudów świata. Postanowił więc połączyć najpiękniejsze dotąd stworzone krajobrazy. Wybierał tylko to co wydawało mu się najładniejsze: wybrzeża, pustynie, skaliste góry pokryte śniegiem. Połączył wszystko razem i umieścił na Korsyce. Dlatego Korsyka nazywana jest Wyspą Piękności..." (fragment korsykańskiej legendy).


Korsyka to najpiękniejsza wyspa na Morzu Śródziemnym, zadziwia nadzwyczajnym bogactwem krajobrazów - wszechobecnymi górami, malowniczymi zatokami, złocistymi plażami, wyjątkowa florą i fauną. Brak przemysłu, kryształowo czysta woda i powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na letni wypoczynek.

JAK WYPOCZYWAMY

PROGRAM RAMOWY:

1 DZIEŃ wyjazd, przejazd przez Czechy, Austrię, Włochy

2 DZIEŃ przyjazd do Livorno, przepływ promowy Livorno – Bastia, przejazd na camping

2–8 DZIEŃ pobyt na Korsyce (8 dni, 7 noclegów), realizacja programu

9 DZIEŃ śniadanie, przejazd do Bastii, przeprawa promowa do Livorno, dalsza jazda przez Włochy, Austrię

10 DZIEŃ dalsza jazda przez Czechy, przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych

Uwaga:
Przewoźnik promowy zastrzega sobie możliwość zmiany w rozkładzie kursów promowych.

PROGRAM POBYTU

ZAJĘCIA Z WINDSURFINGU - doświadczony instruktor windsurfingu pomoże wam postawić pierwszy krok na „desce z żaglem" lub będzie doskonalił wasze umiejętności (deski windsurfingowe należą do wyposażenia obozu)

NAUKA GRY W PETANQUE (gra w kule) - jeżeli tylko chcesz możesz dołączyć do zacnego grona pasjonatów tej starej francuskiej gry towarzyskiej

WARSZTATY Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO - zapraszamy do udziału w warsztatach z języka francuskiego, które umożliwią wam robienie zakupów w języku Moliera oraz zapytanie o pogodę przystojnego ratownika!

WIECZORNE ANIMACJE - konkursy z nagrodami, „Wieczór Korsykański", dyskoteki

WYCIECZKA DO STOLICY KORSYKI - AJACCIO, rodzinnego miasta Napoleona Bonaparte (zwiedzanie domu rodzinnego Cesarza Francuzów - gdzie zgromadzone są pamiątki po najsłynniejszym obywatelu Korsyki). Ajaccio - położone jest nad jedną z najpiękniejszych zatok świata, otoczone wspaniałymi szczytami górskimi zachowało urok małego, śródziemnomorskiego miasta. Miasto zachowało wiele pamiątek po Wielkim Cesarzu - wspaniałe muzea i pomniki, które uświetniają malownicze place miasta. Dalsza podróż na Półwysep la Parata - skąd widać legendarne Krwawe Wyspy. Tak naprawdę do końca nie wiadomo, czy nazwa ta pochodzi od koloru jakimi ta grupa małych wysepek mieni się o świcie czy wywodzi się z czasów gdy znajdował się tam szpital dla chorych na trąd. Wiadomo natomiast, że w latarni morskiej mieszkał Alphonse Daudet - słynny pisarz francuski.

INFO DOTYCZĄCE TRANSPORTU

 

Dla turysty    Samolot    Autokar    Prom    Wczasy    Obozy    Hotele    Ubezpieczenie

Copyright ©2009-2011 Biuro Podróży AS 

Opublikowane na stronach internetowych asenglish.com.pl materiały, informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.